Referencia – Zuzka (31)

Referencia – Zuzka (31)

 

Referencia -Zuzka (31)

Referencia -Zuzka (31)

Moja spolupráca s Marcelou sa začala v novembri 2019, po cca roku a pol neúspešného snaženia o otehotnenie. V tom čase som už mala skúsenosti s psychológmi.  Vedela som, že dobrý psychológ môže človeku veľmi pomôcť. Dnes, po porovnaní asi šiestich psychológov, ku ktorým som chodila, viem s určitosťou povedať, že Marcela je z nich najlepšia.

U Marcely som si najprv zaplatila 10 sedení Fertility Coachingu. Keďže som študijný typ, počas coachingu som pri čítaní knihy Toxic Parents prišla na to, že mám v hlave z mojej výchovy zakorenené škodlivé presvedčenia, ktoré mojej snahe otehotnieť bránia.  Tak som Marcelu požiadala o ďalší coaching – 5 sedení. Tentokrát s cieľom „Vyčistiť si hlavu od škody, ktorú na mne „napáchali moji rodičia.“ Počas našich sedení ma Marcela viedla láskavo a trpezlivo. Chcela by som vyzdvihnúť najmä jej trpezlivosť, lebo počúvať takého negativistu je len pre silné žalúdky!

Postupne som bola čím ďalej spokojnejšia. Moja diagnóza sa nezmenila, moje polycystické vaječníky sa zázračne nevyliečili, ale cítila
som sa slobodne a spokojne. Zrazu som začala vnímať aj to, čo je pozitívne na ne-rodičovstve. Pri našich cvičeniach som spoznala, že všetko závisí od uhla pohľadu. Už som sa tak neupínala na jednu vec, ktorú som nemala. Ale naopak – tešila som sa z toho, čo mám a čo všetko je úžasné na mojom manželovi, mne a našom vzťahu bez ohľadu na to, či dieťa bude alebo nebude.

V mojom prípade sa coaching dokonca zvrhol nečakaným smerom. Uvedomila som si, že život bez dieťaťa vôbec nemusí byť zlý. Práve naopak – je to život v pohodlí, znamená more spánku, wellness pobyty, dovolenky v adult-friendly hoteloch. Z prázdnej izby v byte by sme spravili herňu na virtuálnu realitu a naďalej by sme si užívali toho druhého, pohodlie a naše koníčky.

Referencia -Zuzka (31)

Po nasťahovaní do väčšieho bytu sme rozmýšľali, čo teda s tou prázdnou izbou spravíme. Prišli sme na to, že jednu šancu by sme tomu dieťaťu mohli dať. Preto sme podstúpili jedno kolo IVF s tým, že kašleme na výsledok, nám je spolu dobre tak či tak. Brali sme to vlastne len ako formalitu, najmä ja – spravíme to iba raz, takže ak to má vyjsť, bude to musieť vyjsť hneď teraz, lebo nebudem ochotná toto celé (cele
mesiace brať hnusné hormóny) robiť druhýkrát. Ak to nevyjde, bude to potvrdenie, že by sme dieťa nemali mať a tým pádom si budeme môcť v mysli „odfajknúť“, že sme to aspoň skúsili.

A ono to vyšlo. Momentálne som na začiatku 14. týždňa tehotenstva, podľa genetických testov je to chlapec a je zdravý. Samozrejme, keďže som starý negativista a s obľubou vymýšľam katastrofické scenáre. Celý prvý trimester som si podľa modrého koníka diagnostikovala samé komplikácie, potraty, zamĺknuté potraty atď. Teraz, keď vieme, že genetika je v poriadku, sa najnovšie bojím rázštepu chrbtice.
A keď sa mi narodí krásny, živý a zdravý syn, budem sa báť autizmu resp. ďalších chorôb, o ktorých sa dočítam.

Marcela dokáže pomôcť aj pesimistom a negativistom. Jej coaching nebol plný silenej slniečkárskej toxickej pozitivity. Úplne prirodzene a bez nátlaku mi ukázala, že stačí trošku zmeniť pohľad na veci a človek sa zrazu cíti úplne inak.  S rovnakou diagnózou ako predtým, stále bez dieťaťa, ale šťastne a vyrovnane.

Ďakujem Ti za všetko, Marcela!