Neplodnosť verzus psychika

Neplodnosť verzus psychika

Neplodnosť verzus psychika

Neplodnosť verzus psychika. Tí, ktorí ma poznáte viete, že termín neplodnosť nemám rada. Z môjho pohľadu  neplodnosť definitívna ako taká neexistuje, respektíve veľmi výnimočne. Preto radšej hovorím o probléme s plodnosťou. Termín plodnosť sa mi páči viac, veď o to vlastne ide, naštartovať svoju plodnosť a splniť si sen o dieťati.

Prečo teda taký nadpis? Z jednoduchého dôvodu, v googli to takto vyhľadávate, čiže zjednodušila som vám cestu ku mne. Pretože cesta je dôležitá, aby sa splnil sen. Už 11.-ty rok som vaším sprievodcom plodnosti, práca s vami ma baví a napĺňa. Za ten čas som rástla s vami, podarilo sa nám veľa, máme 80 narodených detí, o ktorých viem a sú aj také, o ktorých neviem. Aktuálne očakávame ešte májové bábätká a viem o troch tehotenstvách.

Neplodnosť verzus psychika

Poďme ale k téme: Ako súvisí neplodnosť s psychikou? Ak sa už dlhšie pokúšate neúspešne otehotnieť prirodzene alebo pomocou lekárskej vedy viete, že veľmi úzko. Existujú o tom mnohé štúdie, dokonca dlhodobá neplodnosť môže vyvolať stres a následne depresiu. Dostať sa do tohto štádia nechce nikto. Napriek tomu, ak psychiku potlačíme a ignorujeme, zvyšujeme si šancu sa k depresii prepracovať. Dobrá správa je, že psychika, uhoľ pohľadu na tému sa dá zmeniť. Psychika je veľmi krehká, neviditeľná, občas nás bolí, na druhej strane dokáže zázraky. Obrázok, ktorý som k tejto téme vybrala mi pripomína našu psychiku – je krásny, krehký, zraniteľný a zároveň silný. Ak si obrázok v úvode dlhšie pozriete bude vás fascinovať. Presne tak, mňa fascinuje ľudská psychika a práca s ňou.

Ako to zmeniť? Aby ste zmenili svoje psychické nastavenie, uhoľ pohľadu, potrebujete čas, odvahu, trpezlivosť a ochotu pracovať na sebe. Moja úloha v tomto procese je podporovať vás, povzbudzovať vás, pomôcť vám „vidieť aj za roh“, poskytnúť vám techniky, ktoré vám otvoria nové pohľady a nové uvedomenia. V podstate ide o rozvoj, rast, sebalásku, nadhľad. Proces, ktorý je krásny, občas bolestivý, ale hlavne oslobodzujúci. V čom je oslobodzujúci? Oslobodzuje od pocitov frustrácie, bezmocnosti, žiarlivosti, beznádeje, hnevu, pocitu viny, ľútosti…..dosaďte si čokoľvek, čo prežívate.

Neplodnosť verzus psychika

Veľakrát od mojich klientov počujem vetu: „Keď budem mať dieťa, budem šťastná.“ Toto je podmieňovanie, ktoré nakoniec ani nie je pravdivé. Ľudia sú nešťastní, aj keď deti majú. Čo takto si otočiť? Skúste, pomáha to. Neviete ako? Samozrejme, také jednoduché to nie. Z mojej praxe však vyplynulo, že toto je základ. Na základoch môžete postaviť dom a preto sú nevyhnutné.

Moja prax má jasnú víziu, cieľ a poslanie. Teším sa, že pribúda vás, ktorí ste mentálne zdatní a vyspelí a uvedomujete si, že psychika je mocná. Ďakujem vám za vašu odvahu, trpezlivosť, zvedavosť. Osobne sa stále učím a aj vy ste moji učitelia. Cesta MAJSTROVSTVA je dlhá, ja na nej už som 11 rokov. Spolu s vami sme veľa dokázali, pohli aj s nemožným, uskutočnili pár „zázrakov“.

Aktuálne pre všetkých mojich bývalých klientov je ponuka novej jednoduchej techniky, výzva je na FB Fertility Coaching aj na INST fertility_coaching. Zapojte svoju zvedavosť a napíšte mi, je to úplne zdarma a zaberie to cca 15 min. Teším sa na vás a samozrejme techniku mám pre aktuálnych klientov a budúcich klientov k dispozícii.

V prípade záujmu mi napíšte cez kontaktný formulár a nezáväzne sa porozprávame o možnostiach spolupráce. Toto prvé stretnutie je zdarma a nezáväzné, trvá cca 1 hodinu. Zatiaľ ešte stále len skype/online. Momentánne kvôli môjmu vzdelávaniu, šetrí mi to čas. V lete sa môžeme vidieť už aj osobne. Teším sa.