Kristína (41)

Kristína (41)

Kristína (41)

Kristína(41)

Naša cesta za vytúženým bábätkom sa začala pred 7 rokmi. Ani vo sne by mi nenapadlo, že práve ja budem tak dlho čakať, kým sa dočkám prvého potomka. Žijeme v zahraničí a nebolo vôbec ľahké sa orientovať v systéme krajiny, kde žijeme. Prvý rok som si myslela, že tým, že ani u jedného z nás sa nenašla príčina, prečo nemôžeme mať dieťa, bude IVF iba formalita. Predpokladali sme, že do roka budeme mať potomka.

Rok sa zišiel s rokom a zrazu som zistila, že už je to 7 rokov a my stále nemáme potomka. Neustále som všetko riešila prakticky. Verila som lekárom, verila som Centrám asistovanej reprodukcie, ktoré som už začala vyhľadávať aj na Slovensku a v Čechách. Bola som presvedčená, že čím kvalitnejšie Centrum, tým skôr sa potomka dočkáme. Úplne som zabudla veriť sama sebe. Myslela som si, že všetko je iba o technike – vyspelej technike Centra a o vyspelosti lekárov, ktorí v danom Centre pracujú.

Kristína (41)

Nikdy som si však neuvedomila, že to čo môže brániť tehotenstvu je moja vlastná hlava. Po 7 rokoch som sa rozhodla, že nájdem cestu k sebe a zorientujem sa v myšlienkach a pocitoch, ktoré som mala v hlave a srdci. Našla som si fertility koučku. Škoda, že mi to napadlo až po takej dlhej dobe, pretože hneď po prvých hodinách sa vo mne začalo niečo meniť. Nebolo to vedomé, neštudovala som materiály, ktoré sme spolu preberali. Jednoducho som to vnímala pod prahovo a začala som veriť sebe a svojmu telu. Zmenila som postoj k lekárom a Centrám. Nastúpila som úplne inú cestu ako predtým a tá viedla k vytúženému bábätku.

Dnes sa teším z 19-teho týždňa tehotenstva a verím, že na ňom má z polovice alebo možno aj väčšej časti zásluhu osoba, pre ktorú som sa rozhodla o 5 minút 12. Som veľmi vďačná, že mi vstúpila do života a to Vy Marcela Korčeková.

Z celého srdca odporúčam všetkým ženám, ktoré bojujú s neplodnosťou, aby prešli jej koučingom a zmenili postoj k sebe, celej téme, okoliu, Centrám a k ceste za svojim dieťaťom.