Chceš dieťa?

Chceš dieťa?

Chceš dieťa?

 

Chceš dieťa viac ako čokoľvek. Vždy si si myslela, že otehotnieť bude ľahké. Si mladá, zdravá. staráš sa o svoje telo. Ale otehotnieť nie je také jednoduché.

Tvoj gynekológ Ti urobil všetky možné vyšetrenia, zdá sa, že všetko je v poriadku. Nič nezistili, všetko je v norme, ale niečo nie je v poriadku, pretože stále nie si tehotná. Možno nejaké vyšetrenia odhalili problém, liečiš sa a napriek tomu stále nič.

V tomto bode sa dostávaš do emocionálnej špirály, nádeje a frustrácie. Trvá to rok, dva, tri…..

Tvoje vzťahy táto situácia negatívne ovplyvňuje, Tvoja motivácia klesá, strácaš VIERU, že sa niekedy staneš matkou.

Je tu však niečo, čo by si mala vedieť.

Možno más nejaké medicínske Dg infertility alebo ide o nevysvetliteľnú Dg. infertility. Dúfaš, že sa Ti podarí otehotnieť prirodzene alebo si sa rozhodla otehotnieť za pomoci medicíny a postupuješ proces IVF. V tom prípade sa zameraj na harmóniu a rovnováhu v Tvojom živote.

Možno mi neuveríš, ale práve balans/rovnováha tela a myslela, môže dramaticky zvýšiť Tvoje šance na počatie. Nič z týchto vecí nejde „opraviť“ rýchlo, všetko to súvisí s Tvojím životným štýlom. Ak si povieš, že budeš malé zmeny implementovať do svojho života, časom uvidíš pokrok na svojom zdraví a pohode.

Áno viem, nie je to jednoduchá cesta. Starať sa o svoje telo a myseľ je však súčasť liečby.

Chceš dieťa?

Pripravená! Ideme na to!

  • Zisti ako funguje Tvoj CYKLUS. Môžeš to zistiť meraním bazálnej teploty, ovulačnými testami. Dozvieš sa viac o svojom cykle a jeho fungovaní. Nie každá žena má ovuláciu 14 deň! Toto môžeš zistiť aj u svojho gynekológa, ak je ochotný robiť Ti každý mesiac folikulometriu. Veľmi užitočná je aj metóda NAPROTECHNOLÓGIA /môžeš si vy googliť, čo to je/
  • STRES – môže byť hlavná príčina a výsledok neplodnosti. Preto je dôležité, aby si sa naučila ho zvládať v dennej rutine. Stres vo svojej podstate nie je len zlý, potrebujeme určitú dávku stresu, aby sme zostali motivovaní, reagovali na nebezpečenstvo a spĺňali záväzky. Problém je, že mnohí z nás ho majú celý deň. Naše telo vie, kedy hrozba pominula. V modernom svete sú neustále termíny, platenie účtov. Málokedy zaspávame s „čistým stolom“ a bez obáv, že sme všetko stihli. Výsledkom toho je, že telo je permanentne v „pozore“ a keď sa to dookola opakuje, niektoré funkcie tela (napríklad reprodukčná)“zamrznú“. Dôležité je dať si prestávku počas dňa, v kľude sa naobedovať, ísť sa prejsť, počúvať meditáciu, sústredene dýchať 5 minút. Áno je to také jednoduché! A máš teraz pocit, že na to nemáš čas, stačí vypnúť sociálne siete, appky, mobil a garantujem Ti, že čas si nájdeš

Chceš dieťa?

  • SEBALÁSKA – starostlivosť o seba. Čo robíš pre seba? Vieme, že ak si chceme optimalizovať zdravie potrebujeme: zdravo sa stravovať, dobre a hlboko spať, cvičiť alebo hýbať sa. Ale ruku na srdce, naozaj to ja robíš? Alebo máš vždy po ruke výhovorky – „moje telo dobre nepracuje, nie som dosť dobrá, nemám čas…“ Tak vitaj v klube! Nič nové pod slnkom. Pochybnosti nás často sabotujú v snahe dosiahnuť svoje ciele. Skús jednoducho o svojom tele uvažovať ako o niečom úžasnom, zázračnom, pretože dokáže dať život inému človeku. A to je už výborný dôvod – zdravo sa stravovať, spať 8 hodín denne, pravidelne sa hýbať.
  • POZITÍVNA MYSEĽ – myslíš si, že Tvoje myslenie je pozitívne. Žiaľ musím Ťa sklamať, nie je! Ako to viem? Pretože v prípade, že sa dlhšie snažíš otehotnieť a nedarí sa, dostávaš sa do špirály pochybností, negatívnych myšlienok o sebe a svojom tele. Stačí k tomu negatívny tehotenský test mesiac čo mesiac. Viem to, bola som v tej fáze a mám už dosť dlhú prax a každá moja klientka tam bola, či si to uvedomovala alebo nie. Tak sa pozrieme na motiváciu, prečo pozitívne myslieť. Všeobecne je známe, že ľudia s pozitívnym myslením majú lepšiu imunitu, vyzerajú mladšie ako je ich reálny vek a žijú dlhšie. Ak rozmýšľaš o budúcnosti pozitívne, máš lepšiu motiváciu robiť, to čo Ti pomôže dosiahnuť Tvoj cieľ.

Čo môžeš urobiť preto, aby si zostala napriek všetkému pozitívna a verila sebe a svojmu telu?

  1. VĎAČNOSŤ. Môžeš si písať denník vďačnosti každý večer. Napíš si aspoň tri veci, za ktoré si vďačná v tento deň. Môže to byť – dobrá kniha, pokec s kamarátkou, otvorený rozhovor s partnerom, úspech v práci…. Precítenie vďačnosti Ti pomôže zostať v pozitívnej nálade.
  2. PPREDSTAVIVOSŤ. Predstavuje si seba ako tehotnú, ako matku a šťastnú partnerku. Môžeš pri tom využiť meditáciu, napísať si svoj príbeh alebo ho nakresliť. Buď tvorivá, veď predsa chceš stvoriť život.

Viem zdá sa to ako výzva, ale keď nevyskúšaš, nebudeš vedieť, či to funguje. S týmto všetkým a trochu viac pracujem so svojimi klientkami v rámci fertility coachingu a ak máš pocit, že Ťa to oslovilo, neváhaj ma kontaktovať.