Vianočné zamyslenie

Vianočné zamyslenie

Vianočné zamyslenie

Vianočné zamyslenie

Vianoce a stres

Blížia sa Vianoce, sviatky, ktoré vnímame ako sviatky radosti, lásky a pokoja. Všetky deti sa  tešia a my dospelí sa nechávame uniesť stresom.  Zabúdame na svoje vnútorné zdroje a našu pozornosť majú tie vonkajšie. Milujeme zľavy a zaplavujeme naše domácnosti a planétu zbytočnosťami.

Naháňame  sa za „mŕtvymi vecami“. Chceme aby sa naše stoly prehýbali hojnosťou, ale zabúdame, že stále máme rovnaký žalúdok a že darčeky môžu síce potešiť našich blízkych, ale to čo ich poteší najviac je naša láska. Čo nám absolútne uniká je skutočnosť, že všetky najkrajšie „veci“ sú zadarmo a sú vlastne najdôležitejšie, lebo ak tie nemáme, sme chudobní. Myslím si, že keby sa na planéte malo platiť novým platidlom zvaným LÁSKA , zistili by sme či sme na toto platidlo bohatí alebo chudobní. Takže skôr ako zaplavíte svoju domácnosť množstvom jedla a zbytočných vecí, zamyslite sa nad tým.

Vianoce a láska

Myslite na to, že úsmev, láskavosť, úcta medzi sebou, úprimná komunikácia, radosť a láska sú zdroje vašej emocionálnej stability. Naopak hnev, stres, závisť sú toxické. Keby ste mali pred sebou jedlo o ktorom by ste vedeli, že je úplne toxické, zjedli by ste ho? Predpokladám, že nie. Preto si uvedomujte, že aj mnohé naše emóciu sú toxické a napriek tomu ich stále pestujeme v sebe.

Vianočné zamyslenie

Na túto tému som videla veľmi pekný film „Matky rebelky“ , ktorý vám odporúčam, zasmejete sa. Môžete sa zamyslieť nad tým, čo je v živote dôležité a ako zbytočne sa často stresujeme z vecí, ktoré sú v podstate nepodstatné.

Želám vám tie najkrajšie Vianoce, plné radosti, lásky, spoločných zážitkov a smiechu.  Užite si ich v kruhu blízkych a buďte si vedomí, že úsmev a dobrá nálada je to čo má žiariť nielen na Vianoce.

Prežite Vianoce s úsmevom!

Objednajte sa prvé nezáväzné stretnutie so mnou už v novembri alebo decembri!