Vianočná stratégia

Vianočná stratégia

Vianočná stratégia

Vianočná stratégia

Ak sa už nejaký čas pokúšate otehotnieť, Vianoce môžu byť pre vás náročným obdobím. Preto je dobré mať svoju vianočnú stratégiu, aby ste si čo najviac užili tento čarovný čas s partnerom, svojou rodinou, priateľmi.

STRATÉGIA                                          

  1. „Obľúbená“ otázka: „Kedy budete mať dieťa?“

Toto je otázka, ktorú zaručene dostanete od svojich príbuzných alebo známych počas zimných sviatkov. Myslia to síce dobre, ale vám to ubližuje, lezie na nervy a zbytočne vás to vyhodí z konceptu. Preto je dobré byť na to pripravení a uvedomiť, že nie ste povinní nikomu sa spovedať v tejto súkromnej záležitosti. Ak sa chcete vyhnúť odpovedi môžete stručne niečo povedať a otočiť debatu proti otázkou. Môže to vyzerať aj takto: „Neviem. Ako sa ti darí nájsť si novú prácu?“

  1. Rozhodnite sa, kedy to chcete povedať rodine

Možno ste sa rozhodli, že oznámite rodine, že sa pokúšate mať dieťa. Rozhodnite sa, či Vianoce sú ten správny čas na tento oznam. Zrejme nechcete, aby vaša plodnosť bola hlavou témou počas Vianoc. Ak sa len predsa rozhodnete, že je to správny čas, určite si hneď na začiatku hranice. Potom to môže znieť asi takto: „Chceme sa vám s niečím zdôveriť, ale nie sme pripravení o tom detailne diskutovať dnes.“ Môžete si tak vybudovať podporu, ktorú budete v budúcnosti potrebovať. Myslite však aj na to, že ľudia, ktorí tento problém nemajú vás úplne nepochopia.

  1. Oznámenie tehotenstva

Vianoce sú čas, kedy sa stretáva rodina a oslavuje spolu a pre mnohých je to ten správny čas oznámiť skvelú novinu. Ak vaši príbuzní nevedia, že sa snažíte otehotnieť, očakávajú od vás radosť a nadšenie pre budúcich rodičov. Ako to zoberiete je individuálne a záleží aj na tom aký máte vzťah s príbuznými. Napriek tomu je úplne normálne a v poriadku, ak cítite smútok, bolesť alebo hnev. Je v poriadku, ak si nájdete súkromie a budete plakať a vyhnete sa rozhovorom o tehotenstve. Necíťte vinu ako sa cítite ohľadom tejto správy, radšej sa na to pripravte vopred.

  1. Čas pre seba

Ak to tak cítite, strávte väčšinu času len vy dvaja a užívajte si prítomnosť jeden druhého. Zorganizujte si dni pre seba, niekde v prírode alebo na dovolenke a užívajte si ten vzácny čas osamote, veď budúci rok už môžete byť traja. Kto vie, čo ďalší rok prinesie.

Vianočná stratégia

fertility coaching vám pomôže mať šťastné a veselé.

Myslite na to, že ak máte ťažkosti vyrovnať sa so svojimi emóciami, môžete zvážiť FertilityCoaching, hlavne ak ste rozhodnutí pre IVF. Fertility koučing vám pomôže vrátiť pozitívne myslenieradosť do života. Spolu vytvoríme plán ako harmonizovať všetky oblasti vášho života, aby ste boli pokojnejší, vyrovnanejší, šťastnejší a mali svoju plodnosť pod kontrolou.

Kontaktujte ma cez kontaktný formulár alebo mailom, ak sa chcete dozvedieť viac! Prvé stretnutie je nezáväzné a zdarma!