IVF ako uspieť

IVF ako uspieť

Napriek tomu, že ste sa podujali na IVF proces ste neuspeli, dokonca viackrát?

Veľa párov, ktoré sa podstúpia IVF proces si myslia, že automaticky budú mať dieťa a všetko bude v poriadku. Žiaľ IVF proces tak pre veľkú väčšinu nefunguje. Mnohí zažívajú neúspech a sklamanie.

Kľúčové v tomto procese je vaše zdravie.  Ako ste na tom s plodnosťou vy aj váš partner – imunológia, genetika, hematológia.

Prečo ste sa rozhodli pre IVF?

Dôvody sú rôzne a málokedy je to zdravotný problém. Často je to tlak od lekára a tlak veku. Vyšší vek lekári veľmi často používajú, aby klientov presvedčili na IVF.  Ak máte zdravotný problém je pochopiteľné, že  IVF vám ho môže pomôcť prekonať a vy budete mať vytúžené dieťa. Predtým ako sa rozhodnete pre tento proces, položte si pár otázok a opýtajte sa svojho vnútra. Pretože IVF je veľmi psychicky a fyzicky náročný proces pre ženu.

Otázky:

  1. Cítim, že je to pre mňa tá správna cesta?
  2. Som psychicky dosť silná, aby som ľahko a rýchlo prekonala sklamanie, ak by to nevyšlo?
  3. Je moje telo pripravené na hormóny, ktoré sú súčasťou tohto procesu?
  4. Mám už za sebou všetky vyšetrenia, ktoré by mohli byť príčinou, prečo sa nám bábätko nedarí? (genetické, hematologické, imunologické)
  5. Mám dostatočnú podporu v mojom partnerovi alebo okolí, aby ma vedeli psychicky podporiť ako potrebujem?

Ak máte pochybnosti, skúste sa porozprávať s fertility koučom.

Ako odpoveď na to, čo robiť, aby váš IVF proces bol úspešný, musíte sa skutočne pozrieť na svoje reproduktívne zdravie.  Zistiť, čo vlastne nefunguje.

Okrem toho je dôležitá aj Vaša psychická kondícia. Zamerajte sa na životný štýl, ktorý vám pomôže naštartovať plodnosť. V tomto vám vie veľmi úspešne pomôcť práve fertility kouč. Okrem toho, že sa zvýšia vaše šance na vysnívané dieťa, koučing má trvalý pozitívny efekt na váš život.

Ako fertility kouč som pomohla mnohým zvýšiť šance na tehotenstvo a materstvo. Ak vás fertility koučing oslovil, môžete zdarma a nezáväzne si dohodnúť so mnou stretnutie a na základe toho sa rozhodnúť ako naštartovať svoju plodnosť.

S láskou a úctou,

Marcela Korčeková, prvý  fertility kouč na Slovensku

.