Sprievodca plodnosťou

Sprievodca plodnosťou

 Sprievodca plodnosťou

Sprievodca plodnosťou

Pozrite si ukážku z tejto E – knihy Sprievodca plodnosťou, ktorú si môžete kúpiť cez web stránku alebo v Martinuse ako E – knihu.

Koučing je rovnocenný vzťah medzi klientom a koučom, ktorý vzniká na základe ich spolupráce.

Kľúčová otázka je: Čo môžeme spolu urobiť?

Hlavným prvkom osobného koučingu je sústredenie sa na individualitu klienta, s ktorou kouč pracuje.

Kouč pomáha klientovi prekonávať osobné bariéry, využívať vlastné zdroje, vyhľadávať nové príležitosti. Koučing pomáha nájsť harmóniu a pomáha mu k zmene, ktorá mu prinesie pozitívne výstupy ako napr. zmysluplnejšie vzťahy, zdravší životný štýl, ujasnenie si osobných hodnôt a podobne.
Predstavte si situáciu, keď si poviete: „Tak toto by som chcel/a, toto by sa mi páčilo, ale mám obavy sa do toho pustiť.“ Aké by to bolo, keby ste si namiesto toho vytvorili plán a začali ho realizovať?“

Žiť neobyčajný život vyžaduje 4 veci:

 1. Mať zámer
 2. vedieť sa naň sústrediť
 3. vytrvať pri tom …..
 4. a mať spoľahlivú oporu.

Koučing sa zameriava na posúvanie hraníc klientových schopností v rôznych oblastiach jeho života.

 • koučing na rozdiel od psychoterapie nie je o tom, ako ste sa stali tým, čím ste
 • koučing Vám dáva možnosť nahliadnuť, kým môžete byť, ak sa naučíte plne využívať svoj potenciál
 • pri koučingu tým najväčším expertom na Váš život ste VY sami

Sprievodca plodnosťou

Stala som sa Fertility kouč – kou, pretože som sa sama pokúšala otehotnieť.  Viem aké je to ťažké zvládnuť túto situáciu psychicky.

Pokúšať sa o dieťa môže ovplyvniť každú oblasť Vášho života – sebavedomie, manželstvo, kariéru, sexualitu, financie…. Tým všetkým som si prešla a môžem Vám pomôcť prejsť tým, tak ako len najúspešnejšie sa nám to podarí.

Zohrávajú emócie skutočnú úlohu pri liečbe neplodnosti?

Mentálne zdravie ovplyvňuje fyzické zdravie. Ak máte problém s plodnosťou mali by ste vyhľadať pomoc – psychológa, kouča, mentora – akéhokoľvek odborníka. Odborník vám vie pomôcť s pocitmi smútku, beznádeje depresie. Držať si tieto pocity uzamknuté vo svojom vnútri a nerobiť nič vám nijako nepomôže, skôr naopak.
Pocity straty, depresie, traumy sú emocionálne a mentálne veľmi stresujúce a môžu vyústiť do fyzických reakcií tela a ovplyvniť ako fyzické telo pracuje. Problémy s plodnosťou sú reálnou súčasťou miliónov ľudí na tejto planéte a všetci, ktorí tým prechádzajú si zaslúžia podporu na tejto ceste.
Myslíme si, že naše telo si samé kontroluje vlastné procesy a určuje a aj to ako sa cítime a čo sa s nami deje. V podstate len časť z toho je pravda. V podstate naša myseľ (náš mozog) a myšlienky vytvárajú pocity, ktoré vyúsťujú do konkrétnych výsledkov a ovplyvňujú našu dennú realitu.

Životný štýl

(Ne)plodnosť nie je výnimkou – je tiež kontrolovaná týmto mechanizmom. Iste naše genetické dispozície, prostredie tiež zohrávajú úlohu… ale keď o tom premýšľame…je pravda, že naša dôvera vytvára naše myšlienky, ktoré zosilňujú naše emócie a pocity a to nás vedie k voľbe. Niekedy zdanlivo bezvýznamná voľba ako voľba životného štýlu o tom aké jedlo budeme jesť, aké cvičenia budeme cvičiť, či budeme fajčiť a piť, alebo sa rozhodneme toho vzdať.

Problém je v tom, že zdanlivo bezvýznamné voľby, ktoré robíme z minúty na minútu, z hodiny na hodinu, zo dňa na deň, sa za roky akumulujú na hrozbu pre telo, ktorá môže jednotlivca priviesť k zlyhaniu reproduktívneho  systému. Keď pridáme k „fyziologickým poškodeniam“ poškodenia životným štýlom a životným prostredím, je tu ešte ďalší typ, ktorý často vnímame akoby sme ho nemali pod kontrolou – a to sú naše emócie, strachy, traumy, opakujúce sa myšlienky.

Sprievodca plodnosťou

Čo nás trápi to narastá v našej mysli a môže nakoniec zodpovedať našej realite alebo vnímaniu reality a skutočne môže mať negatívny dopad na fungovanie nášho tela a dokonca môže vyústiť do tzv. psychosomatickej neplodnosti. Jednoducho povedané, je to spôsobené našou mysľou. Veľa upozornení v poslednom čase vyšlo na základe výskumov v tejto oblasti. Výskumy pripustili, že naše myšlienky a emócie môžu dramaticky ovplyvniť našu plodnosť.

Dobrá správa je že, môžete prirodzene ovplyvniť svoju plodnosť a vytvoriť dieťa svojich snov.

Tu sú niektoré z možností:

 • vyhľadajte svojho kouča, psychológa, mentora, poradcu a vytvorte si s ním pozitívne kroky k Vašej prirodzenej plodnosti a tým si vytvoríte nové pohľady na vlastnú plodnosť a situáciu
 • odpustite si všetko za čo sa viníte, vrátane vlastnej (ne)plodnosti, naučte sa byť s k sebe láskaví
 • zmeňte svoje vnútorné rozhovory
 • osloboďte sa od strachu, stresu a úzkosti

Osobná skúsenosť a prax

Vzhľadom k tomu, že prácu Fertility kouč-ky robím už  veľa rokov môžem potvrdiť, že to funguje. Moje klientky väčšinou prichádzajú za mnou vo fáze, keď už sú nešťastné a uvedomujú si, že to chcú zmeniť. To je prvý predpoklad úspechu, uvedomenie si, že toto už nechcem. Mnohé klientky mi hovoria, že už na prvej nezáväznej hodine so mnou pocítili obrovskú úľavu a to ich inšpirovalo dohodnúť si so mnou sedenia.
Som vďačná za ich dôveru a zároveň si uvedomujem a cítim vďačnosť za ten dar, ktorý mám. Viem vyčariť aj smutným ľuďom na tvári úsmev.
Moja práca ma baví a posúva stále dopredu. Viem, že nie každý človek je vhodný na koučing. Viem, že keď sa niekto rozhodne pre spoluprácu, pohne sa smerom kam si to vytýčil.

Neviem klientom garantovať, že otehotnejú. Viem im zaručiť, že ak budú na sebe pracovať a meniť postupne, čo sa im nepáči a sťažuje im život, budú sa cítiť výborne a naberú novú energiu. Sama pre seba som si to nazvala návrat k šťastiu/ spokojnosti/vyrovnanosti.
Šťastím ako takým sa zaoberám od začiatku mojej praxe. Pretože len keď sme vyrovnaní a šťastní náš život plynie v súlade s našimi plánmi, cieľmi a snami.

Ak sa vám ukážka E – knihy Sprievodca plodnosťou páči, môžete si ju objednať aj na tejto web stránke.