Spokojnosť s IVF klinikou

Spokojnosť s IVF klinikou

Spokojnosť s IVF klinikou

Spokojnosť s IVF klinikou

Ste spokojná s IVF klinikou  alebo naopak máte pocit, že ste len číslo?

Niektorí gynekológovia a kliniky IVF sú skvelé. Lekári sú starostliví, počúvajú vás, sú trpezliví, máte pocit, že im záleží na vašom úspechu.

Žiaľ nie vždy to tak je. Mnohé moje klientky mi popisujú, že sa na klinikách asistovanej reprodukcie cítia len ako číslo. Preto som sa rozhodla napísať tento BOLG, aby som vás inšpirovala niečo s tým spraviť alebo ako to zmeniť.

Navštíviť kliniku na umelé oplodnenie je veľmi emocionálna záležitosť a skúsenosť. Často túto návštevu plánujete niekoľko týždňov alebo mesiacov dopredu. Ak potom cítite, že lekár vás nepočúva, že ste pre neho len jeden z mnohých párov, ktoré denne stretáva a cítite, že nemáte jeho pozornosť, máte právo na zmenu.

Spokojnosť s IVF klinikou

Viem, že je ťažké, povedať, že ich služby nevyužijete a presne pomenovať, čo vám prekáža, ale je to veľmi dôležité pre váš úspech. Príliš dôležité pre vašu liečbu, aby ste ostali ticho a nechali to tak.

Čo môžete teda urobiť?

Myslite na to, že si zaslúžite to najlepšie a to aj vyžadujte. Vašim cieľom je byť rodičom a preto máte právo vybrať si kliniku a lekára, ktorí zodpovedajú vašim predstavám, sú profesionálni a aj ľudskí. Uvedomte si, že emocionálna stránka je rovnako dôležitá ako tá medicínska.

Mnohé moje klientky podstupujú liečbu v Brne práve kvôli tomu ľudskému prístupu.

Skúmajte teda vlastné pocity a dajte klinikám spätnú väzbu, ak im to nepoviete nikdy sa nedozvedia, čo majú zmeniť. Tým, že si budete hájiť svoje právo zvýši sa vaša sebaúcta a budete mať dobrý pocit, že nie ste len obeťou nepriaznivých okolností ale sami prispievate k ich náprave.

Ak sa vám prístup kliniky a lekára naopak páči, neváhajte a tiež mu dajte pozitívnu spätnú väzbu, povedzte mu to.

Pripravujete sa na IVF? Psychicky vás to vyčerpáva? Máte obavy a strach ako to dopadne?

Objednajte sa na prvé nezáväzné a zdarma stretnutie!

Online alebo osobne v Bratislave!