Radosť a zdravie

Radosť a zdravie

Radosť a zdravie

radosť a zdravie

Je vedecky dokázané, že radosť  a zdravie vplýva nielen na to ako sa cítime ale aj všeobecne na naše zdravie.

Štúdie poukazujú na to, že nervový, kardiovaskulárny a imunitný systém  reaguje na naše zmyslové  skúsenosti rovnako ako náš mozog. Napríklad sledovanie akvária s nádhernými tropickými rybami je nielen relaxačné ale vedci zistili, že to pôsobí aj na náš krvný tlak – znižuje ho. Prázdne akvárium nemá na nás žiadny vplyv. Hudba, vône, obľúbené jedlo tiež človeka zrelaxujú, redukujú bolesť, depresiu a stres.

Pozitívny vplyv

Predtým ako začnete vnášať radosť do svojho živote, je dobré si uvedomiť, že to má pozitívny vplyv na naše zdravie. Tiež potrebuje cítiť, že si zaslúžite vnášať si radosť do života. To nie je len otázka sebavedomia, je otázka genetických vzorcov správania sa žien po tisícročia, tak že uprednostňujú záujmy druhých. Stresované a úzkostné ženy dneška, si potrebujú uvedomiť tento starý model a dovoliť si mať v živote zábavu a radosť.

V koučingu sa šťastím zaoberáme veľa, pretože keď sme šťastní máme viac energie. Energia a šťastie súvisí s plodnosťou a preto je dôležité tomu venovať pozornosť. Byť zdravá a šťastná je cieľom každej ženy. Pretože tehotenstvo je záťaž na telo, tak zvyšujeme odolnosť.