NADHĽAD a plodnosť

NADHĽAD a plodnosť

NADHĽAD a plodnosť

Nadhľad a plodnosť

Dnes ma moje bývalé klientky inšpirovali napísať tento BOLG na tému NADHĽAD a plodnosť. Napísali mi v jeden deň hneď tri a jednu som oslovila ja. Všetky tie správy mali jedno posolstvo, aký je dôležitý nadhľad v našom živote. V podstate o tom je koučing, vedieť sa pozrieť na svoju situáciu, seba, život z nadhľadu. V čom má byť ten nadhľad taký užitočný? Ak to dokážeme, máme v podstate vyhraté a zabezpečí nám to pokoj v duši. Pretože život prináša rôzne situácie a nie vždy sú pre nás pochopiteľné, akceptovateľné a príjemné.

Pokoj v duši

Chcem byť úprimná a autentická a preto vždy na začiatku koučingu klientom vysvetlím, že vlastne ide o to, aby ten nadhľad získali a dokázali si nájsť pokoj v duši za akejkoľvek situácie, ale to už je majstrovstvo a k tomu treba veľa na sebe pracovať, veľa prežiť, precítiť a byť úprimný k sebe aj okoliu.

Takže nie vždy je výsledkom práce so mnou vytúžené dieťa, ale takmer vždy je to o tom pokoji v duši. Keď ho človek nájde, vie pohnúť aj „horou“ a zázraky sú na dosah.

Dieťa nie je záruka šťastia

Takže listy, ktoré ku mne putujú sú aj o tom, že hoci sa bábätko nedarí a na ceste za ním bolo veľa bolesti, nakoniec ten vytúžený pokoj nastal. Aj to je cieľ, nájsť svoj stred, rovnováhu a šťastie. Dieťa nie je záruka šťastia. Šťastie nie je automatické, záleží na nás ako žijeme, myslíme, ako ľúbime a ako k sebe a okoliu pristupujeme. Dokonca vieme byť inšpiráciou pre druhých, ako mi dnes napísala jedna moja úžasná klientka, pretože vie ľuďom, ktorí sa sťažujú na nedostatok času a spánku pri bábätku, povedať pohľad z druhej strany. Aká bolesť je za tým, keď k vám to dieťatko neprichádza a čo by ste vy za to dali, keby ste boli v tej situácii.

Potrat ako trauma

Ďalšie listy, ktoré ku mne prichádzajú sú o strachu a bolesti pri strate dieťatka po liečbe. To sa stáva pomerne často, že v 5-6 týždni plod odíde. Mám veľa klientiek, ktorým sa to stalo a dnes už sú šťastné mamy. Tu treba ísť ďalej a nevzdávať sa, pretože už sa to podarilo. Ten strach k tomu samozrejme patrí, je to logické, ľudské, ale nie neporaziteľné. Treba si len uvedomiť, že negatívne myšlienky, ktoré nás v tejto situácii navštevujú sú základ k tomu, aby sa to udialo znovu a že na čo myslíme, to si pritiahneme. Preto je dôležité tú situáciu oplakať, spracovať a pustiť, keď to neviete sami, nájdite si pomoc, ale určite ten strach v sebe neživte a nedovoľte mu vyhrať. Veď aj on je len váš, patrí vám a len vy s ním viete aj niečo urobiť.

Láska ako úspech

Želám vám veľa úspechov, šťastia, lásky , pokoja v duši a tiež aby ste to všetko videli z nadhľadu.  Sama mám rada kopce, pretože tie mi ten nadhľad umožňujú panoramaticky, keď stojím na vrchole kopca, často rozmýšľam nad svojím životom a tá sila okamihu mi pomáha pozerať sa z tej lepšej stránky, aj keď nie vždy je život úplne spravodlivý ani ku mne.