Jana (41)

Jana (41)

Jana (41)

Jana (41)

Referencia

Jana (41) Náš boj o bábätko trvá už 5 rokov .

Liečba

Po prvých neúspechoch počať dieťa prirodzenou cestou sme navštívili ambulanciu pre neplodné páry, kde sme po všetkých nutných vyšetreniach podstúpili naše 1. IUI . Viete si asi predstaviť, aká neskutočná bola naša radosť, keď som o 2 týždne našla na teste 2 čiarky. No bohužiaľ  tá naša radosť netrvala dlho, v 7. tehotenskom týždni prišiel krutý osud – bábätku nebije srdiečko. Išlo sa o zamĺknutý potrat. Nedá sa ani opísať tá bolesť, akú sme prežívali. Trvalo mi dosť dlho, kým som sa s touto skutočnosťou ako tak vyrovnala . Nasledovalo ďalších 6 neúspešných pokusov IUI .

IVF

Zostávalo nám už len vyskúšať IVF, preto sme navštívili centrum asistovanej reprodukcie . Tam sme po krátkodobej liečbe absolvovali naše 1. IVF . Výsledok ? Čakali sme dvojičky, ale zasa naša radosť trvala len do 10. týždňa, kedy sme si zasa museli vypočuť ten krutý verdikt – zamĺknutý potrat oboch bábätiek . Stále sme sa nevzdávali a onedlho sme podstúpili KET, kedy som bola opäť tehotná, ale zasa len do 7. týždňa a zasa ďalší potrat .

Psychika

To už som si myslela, že sa mi rúca svet. A nasledovali ešte ďalšie sklamania – 2. a 3. neúspešné IVF . Moja psychika bola hlboko pod bodom mrazu, pociťovala som beznádej, pocit zlyhania ako ženy, smútok, obrovský strach , paniku, kolísanie nálad, nevyrovnanosť, Okolie ma síce vypočulo, ale nevedelo pochopiť, prečo ten boj už nevzdám. Od každého som počúvala len tie „múdre rady“.  Aj keď manžel mi bol stále veľmi oporným bodom, neustále ma povzbudzoval, dodával odvahu, nepomáhalo to .Mojim jediným bodom bolo mať dieťa. Snažila som sa využiť všetko, o čom som sa dozvedela, že to pomáha . No nepomohlo!

Jana (41)

Fertility coaching

Až raz som náhodou počúvala rádio Regína , kde išla relácia „Pozvite nás ďalej“ s pani Marcelkou. Už dávnejšie som počula o tom, že existuje nejaký koučing, ale nevedela som si nájsť kontakt. Teraz pri počúvaní tej relácie som hneď vedela, že to je to, čo hľadám. Hoci som človek, ktorý pomoc skôr dáva ako od niekoho žiada, nelenila som. Na druhý deň som hneď pani Marcelke volala a dohodla som si s ňou stretnutie a potom ďalšie a ďalšie. Hlavne tie prvé stretnutia boli sprevádzané potokom mojich sĺz. Ale tá energia, ktorou ma dobíjala, bola neskutočná ! Vždy som sa veľmi tešila na každé ďalšie stretnutie s ňou. Dala mi pocit vyrovnanosti, naučila ma vážiť si samu seba, znova veriť , pozitívne myslieť  , zbaviť sa toho obrovského strachu, ktorý ma veľmi trápil . Pomocou nej som si vytýčila ciele a určila priority v svojom živote. Naučila ma znova sa tešiť zo života a užívať si každej všednej maličkosti.

Úspech

Pomohla mi znovu objaviť moje záujmy, zistiť, z čoho som šťastná a z čoho mám strach a ten premeniť na vieru a nádej. Vďaka nej som zistila, čo všetko je v mojich silách a čo všetko dokážem ovplyvniť sama. Naučila ma znovu objaviť svoje JA ! Medzi tým sme absolvovali naše 4.IVF . A aký je výsledok? Začínam 4. mesiac tehotenstva a zatiaľ je všetko v poriadku !  Pevne veríme a sme o tom skalopevne presvedčení, že to tak zostane až do konca 9. mesiaca a my onedlho budeme držať v náručí ten najkrajší darček, aký si len môžeme priať . A za to všetko patrí jedna veľká vďaka pani Marcelke! Je to úžasný človek, akých je na svete málo . Jej práca je pre ňu poslaním ! Nerobí to z povinnosti, ale s veľkou láskou a je vidno, že ju to baví. Neviem, akými slovami by som ešte vyjadrila svoju vďačnosť jej , preto snáď už len jedno – Marcelka, za všetko jedno veľké ĎAKUJEM!

Odporúčam

A pre vás, ktoré ešte stále váhate nad koučingom, odporúčam neodkladať to! Hlavne nevzdávať ten boj a nehádzať flintu do žita s vedomím, že už som na to asi stará! Ja mám teraz 41 rokov a nech Vám je môj príbeh aspoň trochou príkladom toho, že ten boj sa vyplatí! Držte nám ale palce až do konca!

Jana(41) už má krásneho synčeka.