Jana (32)

Jana (32)

Jana (32)

Jana (32) referencia

Referencia

Jana (32) O bábätko sme sa snažili rok a pol. Zdá sa to málo a aj mne to spätne pripadá ako krátka doba. Ale keď si spomeniem, ako som sa každý mesiac cítila pri príchode menštruácie, tak mi tých osemnásť mesiacov znova pripadá nekonečných.

Sústavný kolotoč snahy, sledovania ovulácie, pozorovania „zaručených“ raných príznakov tehotenstva. Vyčkávania do menštruácie s nádejou, či to tentokrát vyšlo. A s každým neúspešným cyklom rástli pochybnosti, či sa vôbec niekedy staneme rodičmi. Nadobudla som presvedčenie, že s nami asi nie je niečo v poriadku. Takže áno, i rok a pol je dosť na to, aby psychika človeka a sebavedomie utrpeli slušný úder pod pás.

Alternatívne možnosti

Približne po roku sa vplyvom životných okolností ku mne začali dostávať informácie o alternatívnych možnostiach zlepšenia plodnosti. Napríklad ako je metóda Ľudmily Mojžišovej a rôzne bylinky, ale aj o seba rozvoji ako o ceste k väčšej duševnej pohode. A tak som sa do toho vrhla pekne po hlave, cvičila, pila čaje.

Na rôznych seminároch som sa brojila svojim podvedomím i nevedomím a pomaly „upratovala“ chaos a nefunkčné programy v mojej mysli. Nebudem nikomu nič nahovárať, bola to drina, hromada sĺz pretieklo.  Veľa okolností a vzťahov v mojom živote muselo prejsť dôkladným preskúmaním. Všetko išlo tou správnou cestou, stávala som sa stále viac sama sebou, ale poznávanie samej seba a často drastické zmeny, ktoré to prinášalo, ma dosť vyčerpávalo.

Fertility coaching

Marcelkin hlas a jej nákazlivý smiech som stretla cez Skype presne v ten pravý čas. Zrazu som sa okrem tak potrebného brodenia tým, čo bolo škodlivé, vyhnité, zastaralé, potrebovalo nápravu. Konečne som sa začala dívať i na to pekné. Teda v čom som dobrá, čo mi ide, čo môžem iným ponúknuť a čo si želám od života. Pomaly som nabrala odvahu snívať a priať si. Okrem bábätka som začala zvažovať i iné dôležité aspekty svojho života.

Naplánovala som si zmenu práce. Pohrávala sa s divokými predstavami povolaní, ktoré by ma napĺňali. Vrátila som sa k starým koníčkom.  Prácu som už zmeniť nestihla vďaka dvom čiarkam na tehotenskom teste.

Ale už nie som tým istým človekom, niečo sa v mojom zmýšľaní posunulo inam. Zrazu mám sny a väčšiu dôveru, že sa môžu splniť.

Klientke sa narodilo dievčatko.