Ivanka (28)

Ivanka (28)

Ivanka (28)

Ivanka (28)

Referencia

K fertility coachingu som sa dostala viac menej náhodou, kamarátka mi raz spomenula, že niečo také zazrela na facebooku,

Hneď som si to pozerala a zistila som, že práve nasledujúci víkend mala byť prednáška. Bohužiaľ som sa jej nemohla zúčastniť, pretože sme mali ísť na svadbu a tak som sa rozhodla napísať Marcelke, či by bolo možné stretnutie. Odpovedala takmer okamžite a povedala mi, že prvé stretnutie je zadarmo. Tak sme tam s manželom prišli.

Rozhodnutie a motivácia

Ešte k tomu prečo som sa rozhodla k niečomu takému ako je fertility coaching. Nad bábätkom sme uvažovali už dlhodobo viac než tri roky. Ja som v tom čase ešte študovala a vždy som chcela mať najskôr svadbu a potom dieťa. Avšak, keď som spoznala manžela, tak sme tomu nechali voľný priebeh a keby som otehotnela, tešili by sme sa. Vysadila antikoncepciu a začali sme skúšať. Dnes už viem, že brať antikoncepciu bola chyba.   Pretože sa začala vlna zdravotných problémov, ktoré som musela riešiť a ktoré riešim do dnes.

Zdravie a vyšetrenia

Ivanka (28)

Lekári a samé vyšetrenia mi na psychike nepridávali ale v tom čase som to nebrala ešte vážne. Prešiel rok, ale keďže som končila školu nejako som tomu stále nepripisovala váhu. Mala som „iné starosti“ v momente keď sme sa rozhodli, že sa ozaj ideme viac „snažiť“ manžel ochorel na rakovinu.  Bolo to vážne a  preto sme aj museli „odložiť“ myšlienku na bábo. Prešli sme si veľmi ťažkými situáciami a skúškami.

Náš vzťah však vydržal a manželovi sa podarili vyliečiť. Museli sme však istý čas ešte čakať po liečbe, lebo lekári nám neodporúčali hneď otehotnieť. Čoho sme sa najviac obávali bolo, aby liečba nespôsobila neplodnosť manžela, lebo je to častým „vedľajším účinkom“.

Keď prišiel konečne čas a mohli sme sa začať snažiť, bola som netrpezlivá. Po pol roku snaženia som navštívila gynekológa, chcela som vedieť či je všetko v poriadku. Odporučil mi čakať a snažiť sa prirodzene otehotnieť. Po roku neúspechu som ho navštívila opäť, vtedy ma poslal na laparoskopiu.

Každou návštevou lekára som bola zdrvená, necitlivosť a pocit, že som len ďalšia v poradí bez akéhokoľvek záujmu mi na psychike ozaj nepridávalo. Začali sa mi striedať nálady a cítila som sa v celej tej situácii sama a bezradná. Pomaly prestalo mať všetko zmysel a čím viac som chcela, tým viac ma trápilo, že sa nedarí. Začala som uvažovať nad terapiou, pretože som sa o tom nedokázala rozprávať s blízkymi. Manžel mojim pocitom až tak nerozumel, nakoľko chlapi to prežívajú inak ako my ženy. Rozhovory s mamou mi síce na chvíľu uľavili ale nič neriešili, s nikým viac som to preberať veľmi nechcela.

Ivanka (28)

Fertility coaching spolupráca

V tom období  som sa dozvedela o fertility coachingu a myslím, že práve toto som potrebovala, aby tu bol niekto so mnou, kto ma chápe, kto ma udrží pri zmysloch a ešte k tomu v dobrej nálade. Mám spolu s manželom za sebou dva mesiace. Koučing sme mali cez skype, pretože nie sme z Bratislavy.  Každý týždeň som sa  tešila na skype koučing, lebo ma to držalo nad vodou.  Musela som na sebe pracovať a dodávalo mi to nádej, dobrú náladu a chuť žiť a mať svoj život rada.

Neľutujem, že som sa rozhodla pre pomoc, pretože to nie je hanba. Chcem žiť a chcem žiť šťastný život. K tomu mi  veľmi pomohol fertility coaching. Ak niekto aj tak váha, odporúčam si kúpiť e – book. „Sprievodca plodnosťou“. Je to taký „malý atlas“ kde sa dočítate viac o coachingu, možno sa nájdete v niektorom z príbehov. Určite  je to zaujímavé a inšpiratívne čítanie.  Mňa asi najviac oslovilo sú konkrétne odporúčania a linky, kde alebo na koho sa môžem obrátiť a tiež ktoré oblasti sú dôležité zmeniť prípadne čo sa dá zlepšiť a pod. Je to akýsi sprievodca a pomocník v jednom.

Poďakovanie

Ivanka (28)

V neposlednom rade sa chcem naozaj poďakovať Marcelke, lebo je to fakt človek s veľkým srdcom. My máme aktuálne za sebou dve IUI, neúspešne. Nevravím, že som nad vecou ale snažím sa. V Marcelke vnímam obrovskú podporu, náš život sa zmenil k lepšiemu hneď po úvodných konzultáciách. Ja sa učím byť pozitívnejšia a tešiť sa zo svojho života taký aký je. Z môjho negativizmu je už len malá časť vo mne, vymenila som ju za pozitívne myšlienky a v tomto mi skutočne pomohli naše sedenia s Marcelkou. Manžel sa doma len teší mojim zmenám a žije sa nám ľahšie. Verím, že raz sa nám bábätko podarí, len asi ešte čaká na vhodnejšiu chvíľu