Inšpiratívne príbehy ukážka

Inšpiratívne príbehy ukážka

Žena 42 rokov

 

Inšpiratívne príbehy - ukážka

Inšpiratívne príbehy ukážka

Cesta za dieťaťom mi trvala dlhých 7 rokov. Už po roku som navštívila svojho gynekológa, v tom čase som mala 35 rokov. Môj gynekológ bol od začiatku skeptický, pretože som mala nízke AMH( Anti- Mullerian Hormon). Po roku sme navštívili Centrum asistovanej reprodukcie, mala som vtedy 36 rokov. Čítala som veľa odporučení na Centrá asistovanej reprodukcie a keďže moja zásoba vajíčok bola obmedzená. Rozhodli sme sa hneď ísť do Brna.

Začal sa kolotoč IVF. Naša voľba padla na Reprofit v Brne, pretože mali najviac pozitívnych referencii.  Tiež som poznala jeden úspešný príbeh z Reprofitu. Prvé IVF som znášala veľmi dobre, mali sme dve zdravé vajíčka, ktoré sa oplodnili a pekne vyvíjali. Bola som však v strese, pretože moja práca bola veľmi náročná.  Liečba si vyžadovala čas a pokoj. Mne neustále zvonil mobil a musela som niečo riešiť. Napokon sa ani jedno embryo neujalo a ja som strácala nádej. Čas bežal a my sme boli stále bezdetní. Prístup lekárov v Brne bol empatický a profesionálny, odporučili nám to opäť skúsiť a zmeniť stimuláciu. Trvalo mi rok kým som sa opäť odhodlala to podstúpiť.

Fyzické zdravie

Medzitým som sa začala aktívnejšie venovať svojmu telu. Začala som pravidelne cvičiť JOGU, zdravo sa stravovať, zmiernila som pracovné tempo. Podarilo sa mi dohodnúť si prácu z domu 2x do týždňa, bola to moja podmienka. Dochádzala som do zamestnania každý deň 25 km. Zamestnávateľ mi vyhovel, keby nie, tak som bola rozhodnutá vzdať sa toho dobre plateného miesta a nájsť si niečo bližšie. Mala som šťastie, ale aj odhodlanie. Zmenila som režim a začala som skoro chodiť spávať, aby som denne spala 8 hodín. Úplne som sa vzdala alkoholu, čo pre mňa nebol problém.

Dlhé roky som fajčila, pomáhalo mi to zvládať stres v práci a samozrejme prestať fajčiť bolo veľmi dôležité, ale aj veľmi ťažké. Zvládla som to, musím povedať, že na to som nesmierne hrdá a neviem ako sa mi to podarilo. Sekla som s tým zo dňa na deň. Bolo to moje rozhodnutie a moja zodpovednosť. Fajčila som cca.10 cigariet denne a fajčí aj môj muž. Tomu sa to nepodarilo zmeniť. Moja podmienka bola – nefajčiť doma a v mojej spoločnosti. To môj zlatý muž dal a som mu za to vďačná.

Reprodukčná medicína

Takže vo veku 37 rokov som opäť podstúpila IVF metódou ICSI. Bola som veľmi pod tlakom, ktorý som si vytvárala hlavne JA. Vek, malá zásoba vajíčok, hlava neustále „šrotovala“ negatívne myšlienky. Pocity, ktoré som mala neviem ani opísať, ale ignorovala som to a išla ďalej. Mala som veľmi dobrú starostlivosť, lekári a sestričky boli milí a dodávali nádej. Tak som do toho išla opäť. Podarilo sa „naškrečkovať“ tri zrelé vajíčka a aj ich oplodniť. Bol to úspech, tak sme sa tešili. Lekár mi odporučil dve zamraziť a jedno implantovať.

Poviem vám, tie nervy, čo som mala, kým sa dozvedela výsledok, boli neuveriteľné. Doslova som sa rozplakala zakaždým, keď niekto z rodiny alebo priateľov oznámil tehotenstvo. Moje myšlienky boli, to som mala byť JA, nie je to spravodlivé, ešte raz sa ma niekto opýta, kedy my budeme mať dieťa, tak mu jednu tresnem. Myslela som to úplne vážne a mám pocit, že aj môj skvelý muž sa ma začal „báť“ a radšej sa mi vyhýbal. Som totiž žena výrazného temperamentu.

Tehotenstvo – potrat

Na moje obrovské prekvapenie a radosť bol test pozitívny. Radovala som sa len chvíľu, lebo veľmi rýchlo prišli kŕče a bolesti ako na menštruáciu. V panike som volala do Brna, povedali mi, že mám ísť ku gynekológovi a že nevedia ako sa to bude vyvíjať. Bolo nutné počkať. Našťastie som nečakala dlho, lebo to by som už so sebou nevydržala a začala som silne krvácať. Bolo mi jasné, že tehotenstvo skončilo. Potvrdil mi to môj gynekológ a bolo šťastie, že embryo odišlo spontánne a ja som nemusela na kyretáž. V prvotnej panike som nič nevnímala, bolesť tá psychická sa dostavila až o dva dni. Plakala som, hnevala som sa, ľutovala som sa a tak stále dookola.

Môj skvelý muž mi stále hovoril, že bude dobre, ešte máme dve embrya v Brne a že sa to podarí. Moja hlava si išla svoje. Mne sa to nikdy nepodarí, ja to nedám, asi nemám byť matkou, lebo ja na to nemám asi bunky. Stále som psychike a myšlienkam nevenovala žiadnu pozornosť, len ma otravovali.

 Inšpiratívne príbehy ukážka

Takto prešiel ďalší rok, dva a zrazu som bola pred 40- tkou. To bol veľmi negatívny faktor môjho myslenia, veľmi ma to stresovalo, spôsobovalo mi to enormný tlak a discomfort. Už vtedy bola moja psychika na bode mrazu a ja som išla na autopilota. Povedala som si,  áno je rozumné ísť si po embryo do Brna, tak som to urobila. Keďže išlo o kryo embryo transfer, bolo to fyzicky aj hormonálne menej náročné.  Rozmrazili naše druhé embryo, ktoré bolo údajne vo vynikajúcej kvalite a implantovali. Asi vás neprekvapím, že sa neujalo.

Moja hlava si išla zase svoju „pesničku“ – veď jasné, čo si čakala, si už stará, si k ničomu. Čo vám budem hovoriť, máte 40 vyzeráte na 35, ale cítite sa na 100 rokov. To bola presne situácia môjho života.  Dobrá správa bola, že sme mali ešte jedno embryo, ale neviem, či pre mňa. V každom prípade mi to všetci hovorili a chceli ma povzbudiť. Nemusíš byť veštica, aby si pochopila, že sa im to nepodarilo.

Faktor veku

To posledné embryo mi vložili tesne pred 41 narodeninami a mne už to bolo akosi jedno. Úzkosť a obavy však pretrvávali naďalej. Mala som len negatívne myšlienky a všetkých som presviedčala, že mne sa to nepodarí dovtedy až mi uverili. Muž mi povedal, že nevadí, budeme žiť aj bez dieťaťa. Mama mi povedala, že aj bez detí sa dá žiť, že to nie je žiadna tragédia. Nepodarilo sa to a mne sa zrútil svet.

Inšpiratívne príbehy ukážka

Po mesiaci úplnej agónie a ľahostajnosti som sadla za počítač a dala si do vyhľadávača psychika a plodnosť, ako sa s tým vyrovnať a natrafila som na článok, v ktorom sa písalo o FertilityCoaching. Hneď som to zadala do vyhľadávača a asi hodinu som čítala všetko, čo tam bolo. Moja hlava konečne vyplodila niečo rozumné a to, že toto si moja úplne podcenila. A do kelu! WEB stránku som potom na striedačku hltala skoro celý deň a večer som Marcele napísala.  Odpoveď prišla rýchlo, bola empatická a ponúkla mi koučing cez Skype. Nežijem v Bratislave, ale 500km od nej. Úplne skvelé bolo, že prvé stretnutie je zdarma a pracuje aj po večeroch. Pecka to vám poviem!

S Marcelou sme si dohodli prvé stretnutie a už to bolo ako balzam na moju ubolenú dušu. Rozprávali sme veľmi dlho a ja som konečne mala pocit, že ma niekto chápe. Presne som vedela, že potrebujem jej pomoc a koučing. Rozhodla som sa pre Orchideu – 10 stretnutí na Skype.

Moja transformácia

V máji 2018 som začala pracovať na svojej zmene a transformácii spolu s Marcelou. Za mňa je to vynikajúca koučka/psychologička, empatická, inšpiratívna a má obrovský zmysel pre humor. Samozrejme to, že má vlastnú skúsenosť a prešla si niečím podobným ako JA bolo to čo ma presvedčilo, že ona mi môže pomôcť. Úprimne som to chápala ako dar z nebies, z Vesmíru, že som ju na tom nete našla.

Boli to hodiny plné objavovania, niekedy aj plaču a čistenia starých presvedčení. Musím povedať, že sme sa aj veľa nasmiali a vždy som sa tešila, že ju na tom Skype uvidím. Tie techniky koučingu sú skvelé a postupne vám všetko zapadne ako skladačka. Mne to teda zapadalo a mala som množstvo AHA momentov a uvedomení.

Moja hlava začala spolupracovať, nie hneď, ale postupne. Nastala veľká zmena môjho myslenia a postoja k téme a pocítila som niečo ako veľkú pokoru k životu, rešpekt k sebe, k blízkym, ale aj môjmu okoliu. Veľa sme sa bavili o tom ako mi téma zobrala to ženské sebavedomie, ako som sa často hnevala a ako som nechala negativizmus a ľútosť zvíťaziť. Keď som si to uvedomila, pocítila som silu a odhodlanie zmeniť svoju situáciu a žiť naplno bez ohľadu na okolnosti. No poviem vám bolo to ťažké, ale zároveň oslobodzujúce. Môj skvelý muž si bol prvý, kto si všimol ako sa rozvíjam. Dokonca mi raz povedal, že som ako ruža a že teraz sa mu páčim oveľa viac.

Moja cesta za dieťaťom

Začali sme sa vnímať tak hlbšie a robiť veci, ktoré nám dávali zmysel. Dohodli sme sa, že tému dieťa nebudeme chvíľu otvárať a budeme si maximálne užívať života. Tuto tému som preberala len s Marcelou počas tých 10 týždňoch spolupráce. Bola to jazda smerom hore a keď som aj niekedy „padla“ dole, ona ma zase vrátila. Bavili sme sa o tom ako si udržať rovnováhu a pocit uvoľnenia, čo najdlhšie. Úprimne som sa bála dňa kedy to skončí. Ten čas samozrejme prišiel. Marcela akoby vytušila moje obavy a povedala mi, že už som pripravená to zvládnuť sama. Uľavilo sa mi, hoci som predtým uvažovala, že si ešte koučovanie predĺžim

Inšpiratívne príbehy ukážka

Zvládla som to a dokonca sa stal zázrak – otehotnela som. Vo svojich 42 rokoch som spontánne otehotnela a aj porodila zdravé dievčatko. Verte mi zázraky sa dejú a vždy sme ich strojcami my sami, len niekedy potrebujeme skvelého SPRIEVODCU na ceste k nim. Som šťastná mama aj vďaka Marcele, má na tom nepopierateľnú zásluhu a vždy keď mi v živote ťažko si ju rada najmem ako SPRIEVODCU na ceste k harmónii, láske a šťastiu.

Odporúčam Fertility coaching

s Marcelou Korčekovou každej žene, ktorá túži po dieťati. Upozorňujem vás všetky zároveň, že to bude hlavne o vás, o vašom postoji, myšlienkach, sebaláske, seba úcte a úcte k druhým. Želám si aby tento svet mal veľa takýchto sprievodcov, lebo potom bude lepší.

Ak si si prečítala môj príbeh, nech je pre Teba inšpiráciou a zároveň aj výzvou niečo vo svojom živote, postoji zmeniť. Držím vám všetkým palce a buďte si vedomé, že v tom nie ste samé!

Toto je ukážka Inšpiratívne príbehy