Fertility coaching v SVK

Fertility coaching v SVK

Fertility coaching v SVK

som založila v roku 2010 ako prvá na Slovensku.

Fertility coaching v SVK

Inšpirovala som sa najmä v zahraničí, kde je fertility coaching známy a uznávaný aj medicínskou komunitou – teda lekármi.

Fertility coaching má dva ciele:

  1. Zredukovať negatívny vplyv neplodnosti na vás a váš život
  2. Pomôcť vám pozitívne naštartovať vašu myseľ a telo na tehotenstvo a pôrod/ prípadne vyrovnať sa so situáciou

Mojou výhodou je, že rozumiem tomu „kolotoču“ emócií, nádejam, sklamaniam a bolesti, ktorou si žena v tejto situácii prechádza. Moja vízia bola pomôcť ženám/párom, aby sa na túto situáciu pozerali z nadhľadu a tiež aby ich tak nevyčerpávala. Sama som bola na „ceste plodnosti“ 15 rokov a viem ako ma tá situácia vyčerpala,  zobrala mi optimizmus a radosť zo života. Uvedomenie, že tu zlyhala moja psychika, bolo pre mňa ťažké, ale zároveň aj inovátorske.

Môj koncept spočíva v tom, že sprevádzam ženu/ pár sebapoznaním, pomáham im obnoviť optimizmus, pozitívne myslenie alebo aj natrénovať a vrátiť sa k svojej podstate a šťastiu. Pretože, šťastná uvoľnená žena otehotnie oveľa skôr. Primárne ku mne na koučing chodia ženy, ale mala som a mám v koučovacom procese aj páry – doposiaľ 11 párov.

V tejto téme narážam na dve roviny tohto problému. Jedna je psychická a druhá je sociálna rovina. Problém s plodnosťou spôsobuje enormný tlak na páry.

Psychická rovina – emocionálne prežívanie je intenzívnejšie u žien. Ak sa páru nedarí otehotnieť prežívanú ženy pocity hnevu, smútku, bezmocnosti, nespravodlivosti, závisti a frustrácie, pocity viny a to všetko vedie k negatívnemu konceptu myslenia a uvažovania v danej téme.

 Sociálna rovina –  teda status, ktorý máte, keď máte partnera, ste s ním už dlhšiu dobu a nemáte dieťa alebo nie ste ešte tehotná. Okolie to začne zaujímať a začnú vás „otravovať“ otázkami typu: „Kedy budete mať dieťa? Prečo už nie si tehotná? Na čo ešte čakáš? Máš niečo nové?“ Táto rovina opäť spôsobuje emocionálnu bolesť a bezradnosť, prípadne hnev. Žena, ktorá túži po dieťati nevie ako má odpovedať a tieto otázky ju zraňujú. Preto odporúčam všetkým nepýtajte sa otázky tohto typu, je to vec intímna a súkromná.

Akú zmenu môžete pri spolupráci s fertility koučom očakávať?

  • Zníži sa hladina vášho stresu a budete viac vyrovnaná
  • Pomôžem vám zbaviť sa pocitov viny a nájsť svoj stred
  • Odhalíme všetky negatívne koncepty vášho myslenia v súvislosti s tehotenstvom a plodnosťou a zmeníme ich na pozitívne
  • Nastolíme životný štýl, fyzické a emocionálne faktory , ktoré podporujú vašu plodnosť
  • Inšpiráciu a pozitívne myslenie v súvislosti s vašou plodnosťou
  • Definujete si svoje ciele a nájdete spôsob ako ich naplniť
  • Koučing vám pomôže optimalizovať vaše vzťahy – k partnerovi, blízkym a priateľom

Fertility coaching v SVK

Mojou snahou a cieľom je pomôcť klientom dosiahnuť ich ciele a úspech. Za 9 rokov mojej praxe sa narodilo 69 detí mojim klientkám, je to pre mňa vždy veľká radosť a dôvod na oslavu.

Napísala som E-knihu „Sprievodca plodnosťou“, ktorá je tento rok dostupná aj v kníhkupectve Martinus. Uvažujem o pokračovaní s inšpiratívnymi príbehmi mojich klientiek.

Mám napísanú beletriu s touto témou, ktorá je sčasti môj osobný príbeh a naberám odvahu a tiež aj financie na jej vydanie. Môže byť inšpiráciou pre mnohé ženy.

Mám v hlave veľa projektov – prednášky,  Fertility víkendy, ale všetko sa vyvíja a moja prax rastie aj vďaka vám.