Eva (35)

Eva (35)

Eva (35) Referencia

Eva (35) referencia

Eva (35) K fertility koučingu som sa dostala prostredníctvom článku uverejneného v týždenníku Šarm.

Nakoľko som absolvovala 2 neúspešné cykly asistovanej reprodukcie, hľadala som možnosť pomoci. Táto situácia ma vyčerpávala skôr psychicky ako fyzicky. Pôvodne som rozmýšľala nad návštevou psychológa, ale uvedomila som si, že bežný klinicky psychológ ma málo informácii týkajúcich sa umelého oplodnenia. Ak niekto o tom nič nevie veľmi ťažko pochopí a poradí žene, ktorá absolvuje tento proces.

Fertility coaching

Preto som bola po prečítaní článku nadšená, že práve toto je to, čo som hľadala. Samozrejme dôležitú rolu zohral aj fakt, že koučingom sa zaoberá žena, ktorej je problematika dôverné známa. Som presvedčená, že len človek, ktorý tým prešiel, dokáže pochopiť, porozumieť pocitom svojich klientov. Ja som očakávala predovšetkým podporu, porozumenie, možnosť prejaviť svoje pocity, bez zábran, hanby, uvoľnenie napätia. Moje potreby boli týmto naplnene.

Eva (35)

Okrem toho som sa naučila k danej situácii pristupovať pozitívnejšie, racionálnejšie, bez tak veľkých emócii, aj keď samozrejme tie vylúčiť úplné nemožno. Prostredníctvom technik osvojených pravé počas našich stretnutí som sa naučila lepšie zvládať stres, napätie, strach, aj keď priznám sa, nie vždy sa mi to celkom darilo. Treba podotknúť, že som ešte neabsolvovala celý proces koučingu. Je to dlhý proces, pripadne je to individuálne, ale určite to nie je záležitosť, 2-3 stretnutia a všetko je v poriadku. Preto som rozhodnutá v našich stretnutiach pokračovať, pretože pre mňa je veľmi dôležitá možnosť riešiť môj problém s človekom, ktorý ma počúva, ktorý mi rozumie, ktorý sa o mňa zaujíma. Nemusím tým zaťažovať okolie a môj pretlak emócii môžem s niekým konzultovať.