Emócie a neplodnosť

Emócie a neplodnosť

Emócie a neplodnosť

Zohrávajú emócie skutočnú úlohu pri liečbe neplodnosti

Emócie a neplodnosť súvisia. Myslíme si, že naše telo si samé kontroluje vlastné procesy a dôležito ich určuje a aj to ako sa cítime a čo sa s nami deje. V podstate len časť z toho je pravda. V podstate naša myseľ (náš mozog) a myšlienky vytvárajú pocity, ktoré vyúsťujú do konkrétnych výsledkov a ovplyvňujú našu dennú realitu.

Emócie a neplodnosť

(Ne)plodnosť nie je výnimkou – je tiež kontrolovaná týmto mechanizmom.  Iste naše genetické dispozície, prostredie tiež zohrávajú úlohu. Ale keď o tom premýšľame, je pravda, že naša  dôvera vytvára naše myšlienky.  Myšlienky zosilňujú naše emócie a pocity a to nás vedie k voľbe. Niekedy zdanlivo bezvýznamná voľba ako voľba životného štýlu o tom aké jedlo budeme jesť, aké cvičenia budeme cvičiť, či budeme fajčiť a piť, alebo sa rozhodneme toho vzdať.

Voľba

Problém je v tom, že zdanlivo bezvýznamné voľby, ktoré robíme z minúty na minútu, z hodiny na hodinu, z dňa na deň sa za roky akumulujú na hrozbu pre telo. Tá môže jednotlivca priviesť k zlyhaniu reproduktívneho systému. Keď pridáme k „fyziologickým poškodeniam“, poškodenia životným štýlom a životným prostredím, je tu ešte ďalší typ, ktorý často vnímame akoby sme ho nemali pod kontrolou – a to sú naše emócie, strachy, traumy, opakujúce sa myšlienky.

Myseľ

Čo nás trápi to narastá a v našej mysli a môže nakoniec zodpovedať našej realite alebo vnímaniu reality. To skutočne môže mať negatívny dopad na fungovanie nášho tela a dokonca môže vyústiť do tzv. psychosomatickej neplodnosti. Jednoducho povedané, je to spôsobené našou mysľou. Veľa upozornení v poslednom čase vyšlo na základe výskumov v tejto oblasti, pretože konečne výskumy pripustili, že naše myšlienky a emócie môžu dramaticky ovplyvniť našu plodnosť.

Emócie a neplodnosť

Dobrá správa je že, môžete prirodzene ovplyvniť svoju plodnosť. Vytvoriť dieťa svojich snov.

Jednou z možností je fertility koucing.

Tu sú niektoré z možností

  • Vyhľadajte svojho kouča
  • Vytvorte si s nim pozitívne kroky k Vašej prirodzenej plodnosti a tým si vytvoríte nové pohľady na vlastnú plodnosť a situáciu
  • Odpustite si všetko za čo sa viníte, vrátane vlastnej (ne)plodnosti, naučte sa byť s k sebe láskaví, zmeňte svoje vnútorné rozhovory
  • Osloboďte svoj život od vlastnej (ne)plodnosti
  • Osloboďte sa od strachu, stresu a úzkosti
  • Nájdite si podpornú skupinu –výskumy ukazujú,. že výrazne znižuje neplodnosť