Ako pozitívne myslenie prináša výsledky

Ako pozitívne myslenie prináša výsledky

Ako pozitívne myslenie prináša výsledky

Ako pozitívne myslenie prináša výsledky sa môžete presvedčiť na úspechoch Fertility coachingu. Môžete sa vnímať ako „neplodní“ alebo ako „plodní“ je to vaša voľba.

Veľa párov je emocionálne vystresovaných, keď majú problém s plodnosťou. Tieto negatívne emócie prinášajú negatívne formy myslenia, ktoré plodia ďalšie negatívne emócie a môžu vyústiť až do depresie. Keď sa zbavíte negatívnych tendencií a svojich mentálnych rozhovorov a tým  sa preventívne zbavíte aj depresie môžete výrazne zlepšiť svoju prirodzenú plodnosť, dokonca aj vo veľmi ťažkých prípadoch. Najnovšie výskumy ukazujú, že mozog nerozoznáva rozdiel medzi predstavou a niečím, čo sa aktuálne deje – a tu je kľúč k vyskúšaniu pre záchranu vašej plodnosti.

Pre mnohých ľudí je vytvorenie pozitívneho myslenia a cítenia ľahšie povedané ako uskutočniteľné, tak čo robiť?

Na začiatok asi všetko čo vám môže priniesť relaxáciu a harmóniu medzi telom a mysľou je dobre – Joga, Tai chi, meditácia.

Niektorí ľudia nachádzajú relax v umení, spievaní, maľovaní, tancovaní, fotografovaní, v prírode…čokoľvek vás baví a pričom zrelaxujete.  Oslobodiť myseľ od negatívnych myšlienok je individuálne, niekedy stačí málo, niekedy je nutné vyhľadať pomoc.

Takže pár krokov ako si zaviesť do života pozitívne myslenie:

Ako pozitívne myslenie prináša pozitívne výsledky

IDENTIFIKUJTE

Identifikujte negatívne myšlienky, keď sa objavia. Nikdy neotehotniem“ je jeden z najčastejších príkladov negatívneho myslenia. Keď identifikujete negatívne myšlienky zistíte, čo ich privoláva.

PRESMERUJTE

Jednoducho nahraďte negatívne myšlienky pozitívnymi. Napríklad presmerujte „Nikdy neotehotniem“ na „Som si istá, že čoskoro otehotniem.“ Ak si ponecháte negatívne myšlienky len negativita vás čaká.

DENNÉ SNENIE

Namiesto toho, aby ste smerovali celú energiu na „Prečo ja?“, predstavujte si seba ako tehotnú a potom ako porodíte zdravé a šťastné dieťa. Predstavujte si seba a partnera ako sa hráte so svojim dieťatkom. Čím viac sa do toho ponoríte a budete si to predstavovať vo svojej mysli, tým máte väčšiu šancu, aby sa to stalo skutočnosťou.

ZBAVTE SA STEREOTYPU

Veľa párov, ktoré sa snažia o tehotenstvo po čase považuje svoj sexuálny život za nudný, čo vyústi do problému vo vzťahu a zvyšuje šancu na depresiu. Keď sa sex stáva len prostriedkom na robenie detí, rýchlo stráca oheň. Pokúste sa udržať zábavu. Sex by mal byť súkromná oslava vašej lásky a vášne jeden k druhému, preto sa pokúste udržať spontánnosť a užívajte si to.

Za posledných 20 rokov niekoľko výskumov poukazuje na to, že stres a negatívne myslenie ovplyvňuje ľudskú plodnosť. Výskumy poukazujú na to, že relaxácia, meditácia spolu s technikami pozitívneho myslenia zvyšujú šance na úspech.

Sila našich myšlienok má neuveriteľnú moc. Naše vlastné životy sú odrazom našich myšlienok, či už pozitívnych alebo negatívnych. Vždy máme voľbu kam sa chceme uberať. Keď na niečo urputne myslíte vkladáte do toho vlastnú energiu a ona vás ovplyvňuje.  Na čo sa sústredíme to narastá.

Tak myslite plodne!